با بهترین دیدنی های پرتغال آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های پرتغال آشنا شوید

14 مرداد 1401

کشور پرتغال دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است در ادامه چندین مورد از دیدنی های پرتغال رو معرفی خواهیم کرد از جمله کوه ها، کلیسا ها و …

بهترین دیدنی های کشور پرتغال به دلیل وجود معماری های مربوط به قرون وسطی و سواحل بی نظیر اقیانوس اطلس است که در امتداد این کشور اروپایی کوچک قرار گرفته‌اند. غذا های خوشمزه پرتغال، فرهنگ و تاریخ بی نظیر این کشور، همه و همه جزء دلایل جذب گردشگران خارجی به کشور پرتغال است.

پرتغال با مرکزیت لیسبون، در اروپای جنوب غربی قرار دارد و مکان های بسیاری برای گشت و گذار و تفریح دارا می باشد. دشت های وسیع، کوه های مرتفع و همچنین سواحل بی‌نظیر این کشور به همراه موزه ها، صومعه ها و کاخ های دیدنی آن جزء مناطق بی نظیر اروپا هستند و برای مسافران خارجی بسیار جذاب می باشند. در این مقاله با معرفی چند نمونه از دیدنی های پرتغال و جاذبه های گردشگری معروف این کشور در خدمت شما هستیم.

دیدنی های پرتغال

آشنایی با دیدنی های پرتغال

اگرچه پرتغال یکی از کشور های کوچک اروپایی است، اما از نظر دارا بودن دیدنیه ای طبیعی و تاریخی جزء کشور های بی‌نظیری است که هر مسافری آرزوی دیدن آن را دارد. شهر های معروف کشور پرتغال مانند لیسبون، لاگوس، پورتو، آمارانت، براگا و همچنین روستا های تاریخی این کشور مانند روستای کنار سنگ روستای سورتلها و قلعه های زیبای سینترا همه و همه می توانند دلایل خوبی برای این باشند که پرتغال جاذبه های گردشگری بی‌نظیری دارد.

مناطق طبیعی مانند آبشار آزورس، جزیره مدیرا و پارک ملی پارکو نچرال دو سودواسته جانوعه کوستاویسنتینا و خط ساحلی سگرس نیز از دیگر دیدنی های پرتغال هستند که نباید دیدن آن ها را از دست بدهید. در ابتدا بعضی از بهترین دیدنی های کشور پرتغال در شهر لیسبون را به به شما معرفی می کنیم.

دیدنی های پرتغال

آکواریوم لیسبون

یکی از دیدنی های پرتغال آکواریوم بزرگ لیسبون است که موجودات متنوع دریایی را در خود جای داده و انواع مختلفی از ماهی ها و سایر جانداران دریایی در آن به چشم می خورد. افرادی که علاقمند به زندگی موجودات دریایی مانند ماهی های اقیانوسی و همچنین پستانداران دریایی و پرندگان و پنگوئن ها هستند می توانند با تماشای این اکواریوم مناظر بی نظیری را ببینند.

آکواریوم لیسبون

صومعه جرونیمو

این صومعه یکی از دیدنی های پرتغال است که توسط پادشاه مانوئل اول ساخته شد. تأسیس این صومعه به سال ۱۴۹۸ برمی گردد و جزء بنا های پر افتخار کشور پرتغال محسوب می شود. نمونه های معماری این صومعه و تزئینات زیبای مانوئلین در کنار آرامگاه واسکودا گاما و لوئیس دی کاموئنز که از چهره های ملی کشور پرتغال هستند، برای علاقه مندان به تاریخ بسیار جالب و هیجان انگیز است.

صومعه جرونیمو

کاخ سینترا

کاخ سینترا در سواحل شهر لیسبون قرار دارد و جزء جاذبه های گردشگری پرتغال محسوب می شود. این کاخ در فهرست میراث فرهنگی کشور پرتغال ثبت شده و در گذشته پادشاهان و ملکه های پرتغالی در تابستان در این شهر اقامت می کردند. کوچه های سنگفرش شده این منطقه و خیابان های تاریخی در اطراف کاخ ملی سینترا قرار دارند.

کاخ سینترا

قلعه بلیم

قلعه بلیم یکی از شاهکار های معماری نظامی پرتغال است که با استفاده از سنگ های بسیار زیبا طراحی شده و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این قلعه در سال ۱۵۲۱ در کنار رودخانه تاگوس و برای دفاع از این کشور ساخته شده است.

قلعه بلیم

موزه کالوستی گولبنکیان

از دیدنی های پرتغال می ‌توان به موزه های متعدد این کشور اشاره کرد. یکی از معروف ترین موزه های شهر لیسبون پرتغال، موزه کالوستی گولبنیان است که نام یک ثروتمند اهل ارمنستان است. این شخص ۶ هزار قطعه از اموال خود را به دولت پرتغال بخشیده و در این موزه قرار دارند. بسیاری از نسخه ‌های خطی مربوط به قرن شانزدهم، شاهکار های هنرمندانی همچون رامبراند، روبنس و مدال های رومی در این موزه نگهداری می شوند. باغ های سرسبز کنار موزه هم یکی از مکان های دیدنی این منطقه می باشد.

قلعه سائو ژورژه شهر لیسبون

قلعه سائوژورژه در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده و در ابتدا به عنوان اقامتگاه سلطنتی مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما پس از زلزله شدیدی که در سال ۱۷۵۵ قسمت های زیادی از آن را تخریب کرد، باقی مانده های آن برای بازدید عموم قرار گرفتند. پس از بازسازی برج های این قلعه، هم اکنون به یکی از جاذبه های گردشگری پرتغال تبدیل شده است.

قلعه سائو ژورژه شهر لیسبون

سواحل شهر لیسبون

همان طور که گفتیم کشور پرتغال در مجاورت اقیانوس اطلس قرار دارد. سواحل زیبا و بی نظیر شهر لیسبون نیز جزء دیدنی های پرتغال هستند. پارک های طبیعی، صخره های زیبا و سواحل آرام و چشم نواز این کشور محل مناسبی برای گردشگران است که به محیط زیست علاقه دارند.

سواحل شهر لیسبون

کلیسای معبد رومی شهر اوورا

یکی از شهر های جنوبی پرتغال شهر اوورا است که پنجاه و هفت سال پیش از میلاد مسیح توسط رومیان تأسیس شده است. کلیسای جامع این شهر یکی از جاذبه های گردشگری کشور پرتغال است که با استفاده از معماری گوتیک و باروک ساخته شده است. معبد رومی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

کلیسای معبد رومی شهر اوورا

کاخ و صومعه ملی مافرا

یکی از نمونه های شگفت انگیز معماری پرتغالی صومعه ملی مافرا استکه به شکل یک کاخ بزرگ و دارای تزیینات عجیب است. کتابخانه این صومعه بیشتر از ۴۰ هزار کتاب گران بها و نایاب دارد. کتاب های چوبی و نسخه ‌های خطی ادبیات اروپا در این کتابخانه نگهداری می شوند.

کلیسای سانتو آنتونیو در شهر لاگوس

این کلیسا در کنار موزه شهرداری جزء مناطق باستان شناسی و از جا های دیدنی پرتغال هستند. صنایع دستی، آثار تاریخی و همچنین باستان شناسی که نشان دهنده تاریخ و فرهنگ پرتغال هستند در این موزه نگهداری می شوند.

کلیسای سانتو آنتونیو در شهر لاگوس

قلعه گیماریس

یکی دیگر از دیدنی های پرتغال که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، قلعه گیماریس است. با توجه به اینکه این قلعه یکی از نماد های فرهنگی و سنتی پرتغال محسوب می شود، می ‌توان گفت که ساخت آن به قرن دهم میلادی برمی‌گردد.

آثار تاریخی بسیاری در این قلعه نگهداری می ‌شود و امروزه پس از دو قرن این آثار هنری توسط بورگوندی گسترش پیدا کرده اند. دیوار های قلعه از جنس سنگ گرانیت هستند و این قلعه دارای برج های بزرگی است که در اطراف آن قرار دارند. در خارج از دیوار قلعه یک زیارتگاه کوچک قرار دارد که افراد مذهبی از آن به عنوان محل انجام غسل تعمید استفاده می کنند.

قلعه گیماریس

برج روحانیون در شهر پورتو

شهر پرتو یکی از شهر های دیدنی پرتغال است که دارای یک برج ۷۵ متری می باشد. این برج در قرن هجدهم میلادی به دست نیکولای نسونی ساخته شده است و جزء دیدنی های پرتغال محسوب می شود. این برج دارای ۲۰۰ پله است که اگر از علاقه مندان بخواهند مناظر زیبای شهر پرتو را از بالا ببینند، می توانند این مسیر طولانی و سخت را طی کنند و پس از بالا رفتن از پله های این برج دیدنی های قدیمی و جدید شهر پرتغال را از بالا تماشا کنند.

برج روحانیون در شهر پورتو

صومعه مسیح در شهر تومار

شهر ساحلی تومار نیز دارای مکان های تاریخی و دیدنی بسیاری است. یکی از این بنا ها، صومعه مسیح است که در سال ۱۱۶۰ ساخته شد و به خاطر اینکه توسط شوالیه های تمپلار به عنوان دفتر مرکزی استفاده می شد یکی از مکان های مرموز و جذاب برای گردشگران است. محوطه این صومعه بسیار زیبا تزیین شده و نماد هایی مذهبی از مصائب مسیح در آن به چشم می خورد. این صومعه دارای پله های مارپیچی است که برای گردشگران بسیار جذاب است.

صومعه مسیح در شهر تومار

کلیسای مسیح منجی در شهر براگا

یکی از دیدنی های پرتغال که به عنوان مرکز مذهبی این کشور نیز شناخته می ‌شود، کلیسای مسیح منجی است. این کلیسا حدود ۶ کیلومتر با شهر براگا فاصله دارد و معماری آن به سبک باروک می باشد. این کلیسا با انواع مناظره اساطیری و نقاشی چهره های اساطیری مذهبی تزیین شده، پله های ۱۱۶ متری این کلیسا یکی از موانعی است که باید آن ها را طی کنید تا به بالای کلیسا برسید و مناظر زیبای اطراف را از این ارتفاع تماشا کنید.

زیپ لاین مرزی در الکوتیم

یکی از جاذبه های دیدنی کشور پرتغال که برای ایرانیان بسیار جذاب است، زیپ لاین مرزی این کشور با کشور اسپانیا است. برای ما ایرانیان داشتن مرز مشترک با کشور همسایه و رفت و آمد آسان کمی عجیب به نظر می ‌رسد؛ اما بسیاری از کشور های اروپایی مانند پرتغال، اسپانیا، بلژیک، هلند و … دارای مرز های مشترکی هستند و ساکنان این کشور ها به راحتی از طریق این مرز های مشترک رفت و آمد می ‌کنند.

مرز بین کشور اسپانیا و پرتغال نیز توسط یک زیپ لاین به یکدیگر متصل می شود و افرادی که علاقه مند به کار های هیجان انگیز هستند می توانند از روی رودخانه گوادینا با استفاده از زیپ لاین عبور کنند و به کشور اسپانیا برسند. طول مسیر این زیپلاین ۷۲۰ متر است و شما می توانید با سرعت ۷۰ الی ۸۰ کیلومتر بر ساعت این مسیر را طی کنید.

زیپ لاین مرزی در الکوتیم

رشته کوه های ژرز

کشور پرتغال علاوه بر این که در امتداد سواحل اقیانوس اطلس قرار گرفته، دارای رشته کوه های بسیار زیبایی است که در شمال این کشور قرار دارند. یکی از بهترین دیدنی های کشور پرتغال پارک ملی ژرز است که در این کوهستان قرار دارد. دریاچه های زیبا و درخشان، دره های سرسبز، گونه های گیاهی و جانوری نادر و همچنین دهکده های قدیمی که در این منطقه قرار دارند جزء دیدنی های پرتغال هستند.

رشته کوه های ژرز

سخن پایانی

در آخر امیدواریم از خواندن این قاله مانند ما لذت کافی رو برده باشید و اگر قصد سفر به این کشور زیبارو دارین درنگ نکنید و به این کشور سفر کنید تا از دیدنی های پرتغال و جستجو در این کشور نهایت لذت رو ببرید و سعی کنید به اکثر شهرهای پرتغال سفر کنید.

سوالات متداول راجب به بهترین دیدنی های پرتغال

شهر های معروف کشور پرتغال چه شهر هایی هستند؟

شهر های معروف کشور پرتغال عبارتند از لیسبون، لاگوس، پورتو، آمارانت و براگا.

مناطق طبیعی شور پرتغال چه مناطقی هستند؟

مناطق طبیعی کشور پرتغال عبارتند از آبشار آزورس، جزیره مدیرا، پارک ملی پارکو نچرال دو سودواسته جانوعه کوستاویسنتینا و خط ساحلی سگرس هستند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر لیسبون پایتخت کشور پرتغال است. این شهر به دلیل داشتن آب و هوای مناسب در هر چهار فصل گردشگران...

دومین شهر بزرگ کشور پرتغال، شهر پورتو بوده که خانه‌های رنگارنگ و خیابان‌های سنگ فرش شده از جذابیت‌های اولیه آن...

هدف از مسافرت به کشور پرتغال هر چه که باشد باید قبل از هرگونه برنامه ریزی، نسبت به اخذ ویزای...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر