با دیدنی های ساراگوسا اسپانیا بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های ساراگوسا اسپانیا بیشتر آشنا شویم

21 آبان 1402

دیدنی های ساراگوسا، بسیاری از دیدنی های ساراگوسا، در هسته تاریخی شهر و میدان نوسترا سنورا دل پیلار قرار دارند. در این مقاله قصد داریم تا با جاذبه‌های گردشگری …

ساراگوسا شهری تاریخی در شمال شرقی اسپانیا و پایتخت منطقه آراگون است. این شهر زیبا که تاریخی دو هزار ساله دارد، از معروف‌ترین مکان‌های گردشگری کشور اسپانیا است که کمتر به آن توجه می‌شود. پایتخت منطقه آراگون که در زبان انگلیسی با نام ساراگوسا نیز شناخته می‌شود، دارای یک شهر قدیمی زیبا، معماری خیره‌کننده و مراکز شهری جذاب برای پیاده‌روی است.

حتی با وجود این که ساراگوسا پنجمین شهر بزرگ اسپانیا است، بسیاری از گردشگران از بازدید از آن غافل می‌شوند. بسیاری از دیدنی های ساراگوسا، در هسته تاریخی شهر و میدان نوسترا سنورا دل پیلار قرار دارند. در این مقاله قصد داریم تا با جاذبه‌های گردشگری این شهر آشنا شویم و ببینیم به عنوان توریست چه مکان‌هایی در این شهر، ارزش بازدید را دارد.

با دیدنی های ساراگوسا اسپانیا بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

ساراگوسا در قرن پنجم پیش از میلاد به عنوان یک سکونتگاه ایبریایی در سواحل رودخانه ابرو تأسیس شد. از آن زمان به بعد، رومی‌ها، گوت‌ها، مورها، آراگون‌ها و پادشاهان کاتولیک بر آن حکومت می‌کردند و بقایای هر کدام هنوز در شهر قابل مشاهده است. این میراث تاریخی غنی، ساراگوسا را به مکانی جذاب برای بازدید تبدیل کرده است.

خرابه‌های رومی مانند فروم قدیمی رومی، تئاتر رومانو و دیوارهای شهر باستانی به خوبی حفظ شده‌اند و به آثار جذاب برای بازدید گردشگران تبدیل شده‌اند. دیگر بناهای تاریخی قابل توجه در ساراگوسا مانند کاخ الجافریا، کلیساهای به سبک مودجار و کلیسای باروک، در دوره‌های بعدی ساخته شه‌اند و سبک‌های دیگر معماری در این شهر را به رخ می‌کشند.

شهر قدیمی ساراگوسا عنوان کاسکو آنتیگو یا منطقه باستانی شناخته می‌شود. تاریخ طولانی ساراگوسا را می‌توان هنگام گشت و گذار در خیابان‌های سنگ‌فرش و پرپیچ‌وخم شهر قدیمی مشاهده کرد.

ساراگوسا یک شهر جذاب برای بازدید در طول سال است اما در ماه اکتبر و برای فستیوال دل پیلار، این شهر زنده‌تر می‌شود. این جشن فستیوالی مسیحی است و قبل از 12 اکتبر آغاز می‌شود و به مدت 9 روز ادامه می‌یابد. این جشن‌ها شامل رژه‌های بزرگ و تعداد زیادی کنسرت در فضای باز همراه با تئاتر خیابانی است. در کنار این مرسم، آتش‌بازی، فستیوال‌های غذا و موسیقی همراه با راهپیمایی‌هایی برگزار می‌شود.

این فستیوال، یک رویداد مناسب و یک فرصت فوق‌العاده برای دیدن مردم این شهر در لباس سنتی آراگون است. اگر می‌خواهید در طول جشنواره از ساراگوسا دیدن کنید، باید تور خود را از مدت‌های قبل رزرو کرده باشید.

ساراگوسا در فاصله کمی از دو شهر بزرگ اسپانیا یعنی بارسلونا و مادرید قرار دارد. این شهر حدود یک ساعت و نیم از هر دوی این شهرها با قطار فاصله دارد. در نتیجه، امکان بازدید از ساراگوسا به عنوان یک سفر یک روزه از هر دو شهر وجود دارد. سفر جاده‌ای هم گزینه بسیار مناسبی برای سفر به این شهر است. با این روش شما می‌توانید از طبیعت زیبای اطراف این شهر هم لذت ببرید.

در این شهر می‌توان آثار تاریخی و فرهنگی زیادی را مشاهده کرد. در ادامه با برخی از مهم‌ترین دینی‌های شهر ساراگوسا آشنا می‌شویم.

موزه دل فورو یکی از دیدنی های ساراگوسا: سزاراگوستا تاریخچه شهر قدیمی رومی سزاراگوستا را بررسی می‌کند که زمانی در جایی که ساراگوسا امروز قرار دارد، واقع شده بود. اعتقاد بر این است که این شهر باستانی، در سال 14 قبل از میلاد تأسیس شده است و تنها شهر رومی است که نام امپراطور روم سزار آگوستوس را در خود دارد. این موزه بخشی از مسیر سزاراگوستا را تشکیل می‌دهد. این موزه همچنین شامل موزه حمام‌های عمومی و موزه تئاتر سزاراگوستا نیز می‌شود.

موزه دل فورو | سفری دیگر

کاخ آلجافریا یکی از دیدنی های ساراگوسا: یکی از مشهورترین دیدنی های ساراگوسا، کاخ آلجافریا است که یک کاخ اسلامی مستحکم و یکی از بهترین نمونه‌های معماری اسپانیایی – اسلامی در این کشور است. این بنا که در قرن یازدهم ساخته شده است، با طاق‌های عربی زیبا و گچ‌کاری‌های پیچیده، تزئین شده است. در طول سال‌ها از این کاخ، به عنوان کاخ پادشاهان کاتولیک و سپس به عنوان پادگان نظامی استفاده می‌شده است. امروز، این بنا مقر پارلمان منطقه خودمختار آراگون است و می‌توان با تور و راهنما از آن بازدید کرد.

کاخ آلجافریا | سفری دیگر

کلیسای بازیلیکا نوسترا سنورا دل پیلار یکی از دیدنی های ساراگوسا: این بنا یک کلیسای جامع باروک به نام Basilica de Nuestra Señora del Pilar است. این کلیسا در جایی ساخته شد که گفته می‌شود سانتیاگو، یکی از شاگردان عیسی، مریم مقدس را دید که به بالای یک ستون مرمری صعود کرد.

بازدیدکنندگان می‌توانند برای تماشای فضای داخلی باشکوه آن به داخل رفته و بعد با آسانسور به بالای ساختمان رفته و مناظر شهر را تماشا کنند. این کلیسا، در ابتدا در سال 1681 توسط معمار Felipe Sánchez y Herrera طراحی شد اما در طول قرن 18 تغییرات زیادی در آن ایجاد شد.

کلیسای بازیلیکا نوسترا سنورا دل پیلار | سفری دیگر

تئاتر سزاراگوستا در شهر رومی باستانی به همین نام قرار داشت و گنجایش 6000 نفر را داشت. امروزه، بازدیدکنندگان می‌توانند خرابه‌های این تئاتر را که در سال 1972 حفاری شده است، ببینند. در طبقه همکف، بازدیدکنندگان می‌توانند مناظر پانوراما از این تئاتر را مشاهده کنند. در زیرزمین این بنا هم مدل‌های سه‌بعدی نشان می‌دهد که تئاتر در دوران اوج خود، چگونه بوده است.

موزه تئاتر سزاراگوستا | سفری دیگر

موزه شهر یکی از بهترین دیدنی های ساراگوسا به شمار می‌رود. این موزه در یک ساختمان بزرگ نئورنسانسی ساخته شده است که برای نمایشگاه اسپانیایی – فرانسوی ۱۹۰۸ ساخته شده است. این موزه یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های منطقه آراگون است و دارای مجموعه‌های باستان‌شناسی، هنرهای زیبا، قوم‌شناسی و سرامیک است. در بخش هنرهای زیبا، بازدیدکنندگان می‌توانند آثار نقاشان اسپانیایی مانند پرادیلا و گویا را هم ببینند.

موزه شهر ساراگوسا | سفری دیگر

کلیسای جامع دل سالوادور د ساراگوسا که بیشتر به نام لا سئو شناخته می‌شود، در محل قبلی معبد رومی، یک کلیسا و یک مسجد مسلمانان ساخته شده است. این بنا به همین دلیل دارای عناصری از همه این سبک‌ها است. محراب حکاکی شده این بنا بسیار دیدنی و جذاب است.

کلیسای جامع دل سالوادور ساراگوسا | سفری دیگر

شهر قدیمی ساراگوسا که به نام کاسکو آنتیگو (ناحیه باستانی) شناخته می‌شود، در اطراف پلازا دل پیلار قرار دارد و یکی از دیدنی های ساراگوسا است. تاریخ طولانی ساراگوسا را می‌توان هنگام پرسه‌زدن در خیابان‌های آسفالت‌شده و پرپیچ‌وخم شهر قدیمی مشاهده کرد. این شهر توسط اقوام گوناگونی اداره شده و می‌توان آثار هر دوره را در آن مشاهده کرد. شهر قدیمی ساراگوسا مملو از موزه‌ها و ساختمان‌های مختلف قدیمی است.

شهر قدیمی ساراگوسا | سفری دیگر

پلازا دل پیلار یک میدان مستطیل شکل به مساحت 18000 متر مربع است که در ساحل رودخانه ابرو، درست در شمال شهر قدیمی واقع شده است. این فضای باز چشمگیر و عظیم دربر گیرنده برخی از باشکوه‌ترین مکان‌های دیدنی ساراگوسا است. فواره هیسپانیداد، کلیسای بازیلیکا، تالار شهر، موزه آلما ماتر و کلیسای جامع ناجی ساراگوسا همه در این میدان واقع شده‌اند.

میدان دل پیلار | سفری دیگر

مرکادو مرکزی ساراگوسا، بازار عمومی و اصلی شهر است و از دیدنی های ساراگوسا به شمار می‌رود. این بازار یک فضای بزرگ است که پر از ستون‌ها، طاق‌ها و غرفه‌ها است. این بازار اولین بار در سال 1903 افتتاح شد و از آن زمان به عنوان یک بنای تاریخی ملی اعلام شده است. این بازار تاریخی و جنب‌وجوش فعلی آن، قطعا ارزش دیدن دارد، حتی اگر نیازی به خرید چیزی نداشته باشید. این بازار دارای انواع بسیار متنوعی از غرفه‌ها از غذاهای دریایی و گوشت گرفته تا سبزیجات، پنیر و غذاهای آماده است.

بازار مرکزی ساراگوسا | سفری دیگر

این موزه در یک ساختمان 3 طبقه متعلق به قرن شانزدهم که در 120 متری جنوب پلازا دل پیلار قرار دارد، واقع شده است. حدود 60 نقاشی از هنرمندان مشهور اسپانیایی در این موزه به نمایش درآمده است.

مجموعه موزه گویا ایبرکاجا | سفری دیگر

یکی از شناخته‌شده‌ترین نمادهای ساراگوسا، Puente de Piedra است که به معنای «پل سنگی» است. این پل از رودخانه ابرو از شهر قدیمی تا قسمت مدرن‌تر عبور می‌کند. این پل چندین بار بازسازی شده است و حتی یک پل چوبی در همین نقطه وجود داشته که قدمت آن به دوران رومیان باز می‌گردد. پل فعلی اما در قرن پانزدهم ساخته شده و به سبک معماری گوتیک است. این پل در طول زمان بارها بازسازی شده است. در سال 1991، فرانسیسکو رالو، مجسمه‌ساز، شیرهای برنزی را به پل اضافه کرد.

پل سنگی | سفری دیگر

La Lonja بین سال‌های 1541 و 1551 ساخته شد و به عنوان مرکز شهر برای مبادلات تجاری مورد استفاده قرار می‌گرفت. این بنا به عنوان بهترین نمونه از سبک رنسانس در شهر، تحت تأثیر معماری فلورانسی به شمار می‌رود. این بنا Sala de Exposiciones La Lonja از آغاز قرن بیستم، مهم‌ترین فضای نمایشگاهی ساراگوسا بوده و میزبان بزرگ‌ترین و بهترین نمایشگاه‌های هنری از سراسر جهان است.

دیدنی های ساراگوسا فراوان است. این شهر دارای تاریخی غنی و پرفراز و نشیب است و این موضوع در معماری و فرهنگ این شهر، جلوه زیادی دارد. کلیساهای چشمگیر، باغ‌ها، پل‌ها و نمایشگاه‌های زیبا و بازارهای محلی، بخشی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ساراگوسا هستند. با توجه به فاصله کم این شهر از مهم‌ترین شهرهای اسپانیا، گردشری در این شهر ارزش صرف یک یا دو روز زمان را دارد.


یکی از مشهورترین دیدنی های ساراگوسا چیست؟

یکی از مشهورترین دیدنی های ساراگوسا، کاخ آلجافریا است که یک کاخ اسلامی مستحکم و یکی از بهترین نمونه‌های معماری اسپانیایی – اسلامی در این کشور است.

یکی از شناخته شده ترین دیدنی های ساراگوسا چیست؟

یکی از شناخته‌شده‌ترین نمادهای ساراگوسا، Puente de Piedra است که به معنای «پل سنگی» است. این پل از رودخانه ابرو از شهر قدیمی تا قسمت مدرن‌تر عبور می‌کند. این پل چندین بار بازسازی شده است و حتی یک پل چوبی در همین نقطه وجود داشته که قدمت آن به دوران رومیان باز می‌گردد.

به افرادی که بازار گردی را دوست دارند، بازدید از کدام یک از دیدنی های ساراگوسا را پیشنهاد می‌دهید؟

مرکادو مرکزی ساراگوسا، بازار عمومی و اصلی شهر است و از دیدنی های ساراگوسا به شمار می‌رود. این بازار یک فضای بزرگ است که پر از ستون‌ها، طاق‌ها و غرفه‌ها است. این بازار اولین بار در سال 1903 افتتاح شد و از آن زمان به عنوان یک بنای تاریخی ملی اعلام شده است. این بازار تاریخی و جنب‌وجوش فعلی آن، قطعا ارزش دیدن دارد، حتی اگر نیازی به خرید چیزی نداشته باشید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل دیدنی ‌های جزیره تنریف پیش از اینکه درباره دیدنی ‌های جزیره تنریف صحبت کنیم، بهتر است در ابتدای...

مالاگا یکی از شهرهای بسیار زیبا و تاریخی اسپانیا بوده که از مساحتی برابر ۳۹۵ کیلومتر برخوردار است. دیدنی های...

از پیرنه تا دریای مدیترانه، اسپانیا، همواره به عنوان کشوری شناخته می شود که با کلیشه ها متفاوت بوده و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر