آب و هوای لیتوانی چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای لیتوانی چگونه است؟

3 شهریور 1401

برای سفر به کشور لیتوانی دانستن آب و هوای لیتوانی عمری مهم است چون در هر فصل آب و هوا و شرایط این کشور فرق میکند و ما در ادامه به این موضوع میپردازیم …

کشورهای اروپایی از جمله لیتوانی به دلیل داشتن مناظر طبیعی چشم نواز سرسبز در فصول مختلف سال مقصد بسیاری از توریست‌های جهان قرار می‌گیرد. کشور لیتوانی در ناحیه شمال شرقی واقع شده و در همسایگی کشورهایی از جمله لتونی از شمال، بلاروس از شرق و جنوب شرقی، لهستان از جنوب و روسیه از ناحیه جنوب غربی قرار گرفته است. لیتوانی در قسمت غربی توسط دریای بالتیک احاطه شده و به دلیل داشتن آب و هوای معتدل سالانه عده زیادی از توریست‌ها از سراسر جهان برای گذراندن تعطیلات خود این کشور را انتخاب می‌کنند. در ادامه بیشتر به آب و هوای لیتوانی میپردازیم.

آب و هوای کشور لیتوانی در فصل بهار

در فصل بهار همانند فصل زمستان در لیتوانی شاهد بارش برف هستیم؛ به طوری که از اواسط ماه مارس زمانی که هنوز کمی برف در خیابان‌ها و مناطق مرتفع دیده می‌شود فصل بهار در لیتوانی آغاز می‌شود. هوا در فصل بهار لیتوانی متغیر است و گاهی می‌تواند با وزش باد و بارش باران همراه باشد و گاهی هوایی بهاری و شاید کمی گرم را خواهید دید.

اگر قصدسفر به لیتوانی را در فصل بهار دارید بهتر است لباس گرم به اندازه کارفی با خود بردارید چون همان طور که اشاره شد انتظار بارش برف و باران در این فصل سال در لیتوانی دور از انتظار نیست. وجود شکوفه‌های رنگی در شهرهای مختلف لیتوانی و در طول فصل بهار بسیار دیدنی و شگفت انگیز است.

آب و هوای کشور لیتوانی در فصل تابستان

تابستان‌های کشور لیتوانی به دلیل وزش بادهای متوالی از سوی دریای بالتیک بسیار خنک بوده و دارای آب و هوای مطبوع است. در این کشور چهار فصل وجود دارد و میانگین بارش در آن بالا بوده که باعث ایجاد مناطق بسیار سرسبز و خوش آب و هوا در لیتوانی شده است. آب و هوای لیتوانی در طی چهار فصل سال معتدل و مرطوب بوده و این به دلیل وجود دریای بالتیک در غرب لیتوانی است.

در طی فصل تابستان در لیتوانی حدود دو هفته روزهای بسیار گرم وجود دارند و میانگین دما در این فصل حدود 18 تا 20 درجه سانتیگراد می‌باشد. از ماه جولای بارش‌های تابستانی آغاز و تا پایان فصل تابستان ادامه می‌یابند به همین دلیل تابستان لیتوانی مرطوب‌ترین فصل سال به شمار می‌رود. گرم‌ترین ماه سال در کشور لیتوانی ماه جولای است که دما 18 درجه سانتی گراد می‌رسد.

آب و هوای کشور لیتوانی در فصل پاییز

آب و هوای لیتوانی در فصل پاییز متغیر است و همانند زمستان شاهد بارش برف خواهیم بود. روزهای این فصل کوتاه و مه آلود بوده و کم کم سرما آغاز می‌شود به طوری که در ماه اکتبر بارش باران‌های یخی و برف اتفاق می‌افتد؛ ممکن است به صورت ناگهانی هوای تابستانی سرخپوستی حاکم شود و هوای گرم حدود یک هفته یا بیشتر مهمان فصل پاییز در لیتوانی گردد. بیشتر مواقع در فصل پاییز در لیتوانی وزش باد جریان دارد که بهترین زمان برای حرکت بالن‌های رنگی در آسمان شهرهای این کشور است. در ماهای سپتامبر و اکتبر هوا در روز نسبتا گرم و اغلب آفتابی و در شب تقریبا هوا سرد است.

آب و هوای کشور لیتوانی در فصل زمستان

زمستان‌ها در لیتوانی همراه با وزش باد از سوی دریای بالتیک و سرما همراه است و متوسط دما در این فصل حدود 3 درجه سانتیگراد بوده و هوا خیلی زود تاریک می‌شود. طول ساعات آفتابی که هوا روشن است در روزهای زمستان کوتاه بوده و تا 7 ساعت می‌رسد. آب و هوای لیتوانی به دلیل بارندگی‌های مناسب در زمستان معتدل بوده و باعث ایجاد طبیعتی زیبا و سرسبز در این کشور شده است.

با وجود دمای هوا در زمستان بین 5- الی 5 درجه سانتی گراد متغیر است و تغییرات ناگهانی آب و هوا که منجر به بارش‌های سنگین در روزهای آفتابی می‌شود، ولی این کشور در تمام سال مقصد خوبی برای گردشگری مورد توجه بسیار از توریست‌ها قرار می‌گیرد. در ماه‌های ژانویه و فوریه برف سنگین می‌بارد و مدت دو سه هفته‌ای دمای شب به زیر 20 درجه سانتیگراد می‌رسد. سرمای بیش از حد حاکم بر لیتوانی به خاطر بادهای ساحلی است؛ همچنین بعد از قطع شدن برف طی دو روز برف آب می‌شود و شرایط مساعدی به وجود می‌آید.

توصیه‌های آب و هوایی جهت سفر به کشور لیتوانی

وجود آب و هوای متنوع و جاذبه‌های طبیعی جذاب از دلایل تبدیل لیتوانی به یک کشور توریستی است. قرار داشتن دریای بالتیک در سمت غرب این کشور تاثیر زیادی بر روی آب و هوای لیتوانی گذاشته و از این جهت در نظر گردشگران محبوبیت زیادی پیدا کرده است. وجود تابستان‌های خنک و زمستان‌هایی مرطوب این کشور را به بهترین مقصد گردشگری برای جهانیان در طول سال تبدیل نموده است.

روزهای تابستان در لیتوانی بلند بوده و برخی از روزها حدود 17 ساعت می‌باشد ولی در زمستان غروب خورشید خیلی زود رخ می‌دهد به طوری که ساعت 4 بعد از ظهر هوا تاریک می‌شود. محدوده زمانی برای لیتوانی UCT + 2 در فصل تابستان و UTC + 3 در فصل زمستان است. ماه می‌ تا سپتامبر بهترین زمان سفر به کشور لیتوانی است؛ چرا که فصل پاییز از رویایی‌ترین و زیباترین فصل‌های سفر به این کشور به شمار می‌رود. اگر به دنبال کشوری برای گذراندن تعطیلات و داشتن تفریحات مفرح هستید سفر به لیتوانی گزینه بسیار خوبی خواهد بود. روزهای سرد در کشور لیتوانی فقط چند روز طول می‌کشد و بقیه روزهای فصل زمستان و پاییز معتدل و گرم هستند.

توصیه‌های آب و هوایی جهت سفر به کشور لیتوانی

جمع بندی

کشور لیتوانی به دلیل شرایط آب و هوایی معتدل و موقعیت جغرافیایی یک مقصد عالی برای گردشگری است علاوه بر این به دلیل کیفیت بالای زندگی می‌توان برای زندگی در این کشور ویزای اقامت دائم آن را دریافت کرد. عده زیادی از توریست‌ها جهت دیدن مناظر طبیعی لیتوانی در فصل‌های مختلف سال به این کشور سفر می‌کنند. برای سفرهای کوتاه یا بلند به لیتوانی باید متقاضی ویزای لیتوانی را دریافت کند.

سوالات متداول آب و هوای لیتوانی

کشور لیتوانی دقیقا در کجا قرار گرفته است؟

شور لیتوانی در ناحیه شمال شرقی واقع شده و در همسایگی کشورهایی از جمله لتونی از شمال، بلاروس از شرق و جنوب شرقی، لهستان از جنوب و روسیه از ناحیه جنوب غربی قرار گرفته است.

آب و هوای کشور لیتوانی به طور کلی چگونه است؟

لیتوانی در قسمت غربی توسط دریای بالتیک احاطه شده و به دلیل داشتن آب و هوای معتدل سالانه عده زیادی از توریست‌ها از سراسر جهان برای گذراندن تعطیلات خود این کشور را انتخاب می‌کنند.

بهترین فصل برای سفار به کشور لیتوانی، چه فصلی است؟

ماه می‌ تا سپتامبر بهترین زمان سفر به کشور لیتوانی است؛ چرا که فصل پاییز از رویایی‌ترین و زیباترین فصل‌های سفر به این کشور به شمار می‌رود. اگر به دنبال کشوری برای گذراندن تعطیلات و داشتن تفریحات مفرح هستید سفر به لیتوانی گزینه بسیار خوبی خواهد بود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دعوت نامه لیتوانی یکی از مدارکی است که می‌تواند به متقاضیان دریافت ویزای این کشور کمک کند تا سریع تر...

شهر ویلنیوس که جایگاه و اهمیت خاصی در قاره اروپا دارد برای ایرانیان کمتر شناخته شده است؛ یک منطقه تاریخی...

هزینه های زندگی در کشور لیتوانی:‌ مهاجرت و رفتن به یک کشور دیگر برای آغاز یک زندگی جدید و پیشرفت...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر